Російське рішення відкриває для Молдови перспективи вступу до Європейського Союзу

12 Jun, 2011 | |
Росія заявила, що готова розібрати залежі запасів зброї часів Холодної війни, які залишаються у Молдові, тим самим збільшуючи перспективи завершення Придністровського конфлікту та покращуючи шанси Молдови на її приєднання у майбутньому до лав Європейського Союзу.
Під час переговорів з Міністром закордонних справ Молдови Лурі Ленка у Москві у вівторок 29 березня Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зробив пропозицію щодо трьох складів з військовими боєприпасами, які знаходяться на території Молдовського регіону Придністров’я.
«Ми бачимо абсолютно однакову мету: спеціальний статус для регіону Дністра у межах територіальної цілісності Республіки Молдова, держави з конституційним нейтралітетом, яку ми розглядаємо як значний внесок у створення нової архітектури безпеки на Європейському континенті», - сказав російський Міністр, повідомляє агентство новин ІТАР-ТАСС.
«Звичайно, сторони самі мають визначитись із цим питанням, перш за все, на підставі рівноправ’я та взаємної поваги, як це має бути у сторін, які ведуть переговори», - додав він, підштовхуючи лідерів повстанців у Придністров’ї до переговорів щодо пошуку компромісу із Кишиневом.
Заява Лаврова стала продовженням зустрічі з дипломатами Європейського Союзу у російській столиці два тижні тому, під час якої він сказав, що Росія бажає розпочати формальні переговори по врегулюванню Придністровського конфлікту у червні (цього року) у форматі 5+2.
Група 5+2 – до якої входять представники повстанців із Придністров’я, Молдови, Росії, України, ОБСЄ, про-демократичного органу зі штаб-квартирою у Відні, ЕС та США – покликана виробити деталі для червневих переговорів на зустрічі у Відні у понеділок.
«Це справжній прорив», - сказав веб-порталу euobserver.com високо посадовий дипломат Європейського Союзу.
Придністров‘є від’єдналося від Молдови під час нетривалої війні у 1990-х роках. Невизнана Придністровська Молдовська Республіка зазнала невдачі у попередніх переговорах щодо того, скільки влади і який автономний статус вона може мати у новій федеративній структури Молдови.
Проте ще більш гострим питанням було визначитись з тим, що робити з російськими військовими боєприпасами та 1200 російських солдат, які забезпечують їх охорону.

Європейський Союз, зі свого боку, торпедував попередні домовленості, які дозволяли росіянам залишатися у регіоні у невизначеному статусі. Євросоюз, враховуючи негативний досвід Кіпру, також дав чітко зрозуміти Молдові, що вона не зможе приєднатися до ЄС до того, поки залишається розділеною. Греки-кіпріоти відмовились від зусиль ООН щодо її примирення з невизнаною Турецькою Республікою Північного Кіпру після того, як розділений остів приєднався до лав Європейського Союзу.

12.06.2011

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій