Роль НАТО у проведенні в Україні ЄВРО-2012

23 Mar, 2012 | |

Питання забезпечення належних заходів безпеки під час проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи 2012 року з футболу є важливою складовою успішного проведення чемпіонату. Від цього залежить не лише його результати, але й імідж України в очах європейської аудиторії.

Україна має високий рівень практичної співпраці лише з однією впливовою організацією, яка має великий досвід у реалізації заходів безпеки в Європі – Організацією Північноатлантичного договору (НАТО).

На думку експертів групи глобальної розвідки Geostrategy, для виконання вищевказаного завдання необхідно залучити досвід та ресурсні можливості НАТО. Оскільки численні вболівальники з країн-членів НАТО мають намір відвідати Україну під час проведення ЄВРО-2012, ця організація готова сприяти українській стороні для забезпечення належних без пекових умов для проведення чемпіонату.

Зокрема, співпраця по лінії Україна – НАТО під час проведення фінальної частини Чемпіонату Європи 2012 року з футболу може бути реалізована за такими основними напрямами.

1. Здійснення оцінки терористичних загроз

Проведення масштабних заходів за участю великої кількості людей завжди створюють спокуси для терористичних та інших радикально налаштованих організацій, які використовують будь-які приводи для досягнення власних політичних або ідеологічних цілей. У цьому контексті перше завдання для України є здійснення оцінки реальних терористичних загроз, які можуть існувати для вболівальників та учасників чемпіонату. Запобігти реалізації будь-якої терористичної акції, спрямованої проти великої маси українських та іноземних громадян, допоможе спільна українсько-натівська оцінка терористичних загроз.
В структурі Альянсу існують відділ оцінки терористичних загроз та управління розвідки Міжнародного військового штабу НАТО, які допоможуть вирішити наступні завдання:

  • обмін інформацією про можливі загрози терористичного характеру під час проведення Євро-2012;
  • двостороннє оперативне співробітництво з розвідувальними та контррозвідувальними службами країн-учасниць Комітету НАТО з питань цивільної розвідки та безпеки у сфері попередження проявів терористичного характеру під час проведення Євро-2012;
  • проведення міжнародних антитерористичних навчань із антитерористичними підрозділами країн-членів НАТО, у тому числі із Польщею;
  • залучення міжнародних експертів, представників причетних служб та відомств країн-членів НАТО до роботи Міжнародного безпекового штабу для скоординованого обміну попереджувальною інформацією та оперативного реагування на можливі прояви терористичного характеру.

2. Співпраця у сфері захисту від радіологічної, хімічної та біологічної зброї

Україні та НАТО необхідно спільними зусиллями провести оцінку потенційних ризиків щодо використання терористичними та іншими радикально налаштованими організаціями засобів радіологічної, хімічної та бактеріологічної зброї під час проведення чемпіонату. Така теоретична оцінка допоможе українській стороні бути краще підготовленою до можливих позаштатних ситуацій.

Крім того, до цієї роботи необхідно залучати можливості Євроатлантичного координаційного центру з реагування на катастрофи, який діє в структурі НАТО.

3. Взаємодія Україна-НАТО в сфері управління повітряною безпекою

Безпека на повітряному транспорті також є невід’ємною частиною загального безпекового процесу. Для того, щоб Україна змогла на належному рівні забезпечити повітря безпеку, необхідно так само використати існуючі можливості Альянсу.

Зокрема, мова йде про використання можливостей Програми НАТО з обміну даними про повітряну обстановку, зокрема в частині використання переваг двох операційних районів  - Західного та Південного.

За інформацією експертів групи Geostrategy, керівництво Республіки Польща під час проведення Євро-2012 планує посилити безпеку повітряного простору за рахунок літаків системи раннього оповіщення „AWACS”.

Україна могла б так само розраховувати на посилення свого повітряного  простору за рахунок використання цієї системи раннього оповіщення.
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів: