Північна та Південна Кореї: напруження зростає

04 Sep, 2017 | |

У відповідь на успішне, вже шосте за рахунком, випробування КНДР ядерного заряду, Південна Корея провела власні ракетні навчання. Таким чином Сеул відпрацював можливий удар по ядерних об'єктах північного сусіда.

Під час навчань використовували справжні бойові заряди, які запускали як з землі, так і з літаків.

Напередодні у Білому домі обговорили випробування ракет Північною Кореєю та можливі дії у відповідь. Після цього глава Пентагону Джеймс Меттіс попередив, що в разі загрози США, їх території та територіям союзників з боку КНДР Вашингтон відповість Пхеньяну "масштабними військовими діями".

За словами Меттіса, США не прагнуть повного знищення КНДР, хоча і мають такі можливості.

Президент США Дональд Трамп, відповідаючи на запитання журналістів про те, чи планують США атакувати Північну Корею, сказав: "Подивимося".

Проведення навчань мало продемонструвати перехід Південної Кореї у стан підвищеної бойової готовності. Однак бойові заряди були звичайними - у країни немає ядерних боєголовок.

Водночас південнокорейське командування заявило, що навчання проводилися "з урахуванням місця розташування" полігону, де Пхеньян провів успішне випробування ядерного заряду.

"Навчання демонструють, що армія Південної Кореї рішуче налаштована знищити не тільки джерело провокації, а й керівництво противника і його додаткові сили, якщо вони становлять загрозу для безпеки наших людей", - цитує агенція Yonhap представника південнокорейського командування.

Агенція також повідомила, що Сеул і Вашингтон погодилися переглянути чинні домовленості, щоби Південна Корея могла вдвічі збільшити свою ракетну міць.

У понеділок, 4 вересня, Рада Безпеки ООН проведе засідання у зв'язку з останніми ядерним випробуванням КНДР. Провести екстрену зустріч, яка відбудеться о 10 годині ранку (17:00 за київським часом), хотіли делегації США, Великобританії, Франції, Японії та Південної Кореї.

3 вересня КНДР офіційно визнала проведення ядерних випробувань. Північнокорейське державне телебачення повідомило про "цілком успішні" випробування водневої бомби.

У повідомленні відзначається, що цю бомбу можна використовувати як боєголовку для ракет.

Північна Корея проігнорувала санкції ООН та міжнародний тиск проти розробки ядерної зброї та випробувальних ракет, які потенційно можуть потрапити на територію США.

Південна Корея, Китай та Росія розкритикували шосте ядерне випробування КНДР.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

Допомога для України буде

Джон Кірбі
Джон Кірбі
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США

Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі:

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.