Молдова: вибори до парламенту отримали легітимність за постановою Конституційного суду

10 Mar, 2019 | |

Підсумки виборів до парламенту Молдови отримали легітимність за постановою Конституційного суду.

У інстанцію зверталася центральна виборча комісія та представники партій.

Вибори в Молдові пройшли 24 лютого, вперше за змішаною системою. Всього політики з 14 партій і одного блоку боролися за 101 мандат.

За рішенням Конституційного суду Партія соціалістів отримає 35 крісел, з них 18 за партійними списками. ПСРМ вважається проросійською організацією.

Правляча Демократична партія має 30 місць (більшість обраних від неї депутатів - 17 пройшли в парламент по одномандатних округах, а не за партійними списками).

26 мандатів (14 + 12) отримав в своє розпорядження блок ACUM, який виступає за європейську інтеграцію.

Сім крісел (5 + 2) займуть представники партії «Шор».

Також в палаті будуть три незалежних депутата, причому двоє з Придністров'я. Згідно з офіційними даними Центральної виборчої комісії, за незалежних кандидатів проголосували 69 904 громадян Більшість з них виборці з Гагаузії і придністровського регіону.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.