Франція, США, Росія: Макрон домовився про зустріч лідерів в Парижі

21 Feb, 2022 | |

Президент США Джо Байден і його російський колега Володимир Путін «в принципі» домовилися провести двосторонній саміт з наступною зустріччю з усіма зацікавленими сторонами щодо безпекової ситуації в Європі після того, як обидва лідери розмовляли з президентом Франції Еммануелем Макроном у неділю.

Але зустріч «можна провести лише за умови, що Росія не вторгнеться в Україну», – йдеться в повідомленні.

Макрон двічі розмовляв з Путіним у неділю, перший раз – годину 40 хвилин, а другий – годину, оскільки західні лідери намагаються деескалувати кризу, спричинену розміщенням понад 100 000 російських військових біля кордонів України. Другий дзвінок Макрона з Путіним відбувся після того, як президент Франції розмовляв з Байденом близько 15 хвилин.

Повідомляється що Макрон запропонував провести саміт між Байденом і Путіним, а потім з усіма сторонами, «щоб обговорити безпеку та стратегічну стабільність у Європі», при цьому Байден і Путін «обидва прийняли принцип такого саміту».

Саміт підготують держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час зустрічі, запланованої на цей четвер, 24 лютого. Макрон «працюватиме з усіма зацікавленими сторонами для підготовки змісту цих дискусій».

Прес-секретар Білого дому Джен Псакі заявила в заяві, що «секретар Блінкен і міністр закордонних справ Лавров мають зустрітися пізніше цього тижня в Європі за умови, що Росія не продовжить військові дії. Президент Байден в принципі погодився на зустріч з президентом Путіним, знову ж таки, якщо вторгнення не станеться».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот: