Україна, Болгарія: поки бронетранспортерів не буде

07 Dec, 2023 | |

Президент Болгарії Румен Радєв наклав вето на закон, який передбачає постачання Україні бронетранспортерів, і повернув його на нове обговорення до парламенту.мм

Болгарія - важливий постачальник зброї для України, проте президент країни має специфічний погляд на війну.

Причиною вето Румен Радєв назвав те, що депутати не мали змоги об'єктивно оцінити, чи є ця техніка застарілою і чи може вона знадобитися самій Болгарії.

"Як глава держави і верховний головнокомандувач збройних сил Республіки Болгарія, я зобов'язаний звернути увагу на можливі негативні наслідки цього рішення і надати можливість для нової дискусії", - сказав Радєв.

Він заявив, що депутати не врахували потреби болгарської прикордонної поліції та пожежної безпеки, а також інтереси безпеки населення.

За словами Радєва, броньовану техніку, призначену Україні, могли б використати для охорони болгарського кордону та щоб допомогти населенню у разі катастроф.

Угоду уклали влітку, у серпні її підписали у Софії, а 13 листопада – в Україні. Оскільки угода стосується військово-технічної співпраці, її мав ратифікувати парламент Болгарії.

Бронетранспортери перебували на складі болгарського МВС із 1980-х років.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.