ФРН, КНР: візит Канцлера Олафа Щольца

16 Apr, 2024 | |

Канцлер Німеччини Олаф Шольц планує закликати лідера Китаю Сі Цзіньпіна скоротити економічну підтримку Росії та тиснути на Москву, щоб вона взяла участь у мирних переговорах щодо врегулювання війни в Україні на прийнятних для Києва умовах.

Шольц перебуває у триденному турі Китаєм і має зустрітися з Сі.

У минулому Заходу не вдалося заручитися підтримкою Китаю для дипломатичного вирішення війни в Україні. І хоча на Заході не вважають, що Пекін безпосередньо постачає Москві зброю, західні офіційні особи заявили, що китайські компанії постачають товари подвійного призначення, такі як електронні компоненти та хімікати, які є ключовими компонентами зброї, і допомагають Росії підтримувати та відновлювати свої збройні сили.

На Заході сподіваються, що за підтримки Китаю переговори за участю Росії можуть початися вже наприкінці цього року, пише видання.

Китайські дипломати протягом останніх місяців промацували ґрунт як в Україні, так і в Росії щодо можливості мирних переговорів, і те ж саме робила Туреччина.

Президент України Володимир Зеленський в нещодавньому інтерв'ю заявив, що дипломати країн-учасниць саміту незабаром можуть представити Росії мирний план. За словами джерел, знайомих з минулими переговорами, Зеленський сказав, що буде вести переговори з Росією лише на форумі, у якому братиме участь Сі, і що Китай має бути гарантом будь-якої потенційної угоди.

Уряд США нещодавно заявив, що Китай збільшив поставки до Росії нелетальної допомоги, яку можна використовувати для виробництва зброї. Водночас німецькі офіційні особи кажуть, що відмова Китаю надати Москві будь-яку зброю чи боєприпаси свідчить про те, що Пекін залишає собі простір для маневру та можливість натиснути на Путіна.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.