Заява Генерального секретаря Ради Європи щодо ситуації в Молдові

10 Jun, 2019 | |

Заява Генерального секретаря Ради Європи щодо ситуації в Молдові та звернення до Венеціанської комісії
Я надзвичайно стурбований останніми подіями в Молдові. Я закликаю демократично обраний парламент, легітимний уряд і всі політичні сили діяти стримано і відповідально. Нещодавні рішення Конституційного Суду важко зрозуміти і здаються довільними в світлі тексту Конституції та міжнародних стандартів верховенства права. У демократичній державі кожен повинен поважати Конституцію, у разі невизначеності завжди потрібна гарна об'єктивна порада. Тому я вирішив сьогодні в якості Генерального секретаря звернутися з проханням про термінову думку Венеціанської комісії про останні рішення, в тому числі про умови розпуску молдовського парламенту.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот: