США: нові санкції за втручання в вибори та у справи України

17 Jul, 2020 | |

Мінфін США оголосив про нові санкції проти Росії, які стосуються як фізичних, так і юридичних осіб. У список внесли трьох фізичних осіб і п'ять компаній, пов'язаних з російським бізнесменом Євгеном Пригожиним.

Так, під санкції потрапили росіяни Ігор Лавренків і Михайло Потепкін, Андрій Мандель (громадянство не вказано), а також петербурзька компанія «М Інвест», суданська Meroe Gold Cо. Ltd, китайська Shen Yang Jing Cheng Machinery Imp & Exp, гонконгські Shine Dragon Group і Zhe Jiang Jiayi Small Commodities Trade Company. Всі компанії вважають пов'язаними з Пригожиним, крім Meroe Gold - вона пов'язана з «М Інвест».

Зазначені компанії, що базуються в Судані, Гонконгу і Таїланді і допомагали бізнесменові обходити вже діючі американські санкції. Відзначається, що особи, проти яких запровадили санкції, безпосередньо допомагали Пригожину проводити свої операції. Більш того, вони намагалися дискредитувати і зупинити протестуючих, які вимагають демократичних реформ в Судані, повідомляє Мінфін США.

За словами глави американського Мінфіну Стівена Мнучіна, Євген Пригожин і контрольована ним мережа експлуатують природні багатства Судану заради особистого збагачення. Мнучін додав, що вони також поширюють свій «зловмисний вплив» по ​​всьому світу.

У Вашингтоні пов'язують Пригожина також з приватною військовою компанією (ПВК) Вагнера, бійці якої воюють в Лівії на стороні маршала Халіфи Хафтара. Нові санкції накладено за втручання в американські вибори 2016 року а також за підтримку ситуації на сході України (указ № 13661 від 19 березня 2014 року - Про блокування власності нових осіб, що сприяють ситуації в Україні (EO 13661).

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.