США, Індія: буде побудовано шість ядерних реакторів

08 Jun, 2016 | |

 США побудують в Індії шість ядерних реакторів
Барак Обама і Нарендра Моді схвалили  угоду зі зведення в Індії шести ядерних реакторів. Президент США і прем'єр Індії провели переговори в Білому домі.

«Відзначаючи майже десятиліття партнерства в сфері цивільної ядерної енергетики, лідери країн привітали початок підготовчих робіт на об'єктах майбутніх реакторів AP 1000 а також відзначили намір Індії та американського Експортно-імпортного банку працювати разом над конкурентоспроможним фінансуванням проекту», - випливає із заяви Білого дому.

Будівництвом об'єктів займеться американська компанія Westinghouse Electric.
Westinghouse вела переговори з атомних проектів в Індії з 2005 року. Перешкодою на шляху будівництва стала необхідність привести індійське законодавство у відповідність з міжнародними нормами, які вимагають, щоб відповідальність за можливу аварію покладалася на оператора, а не будівельника атомної електростанції. У Westinghouse відзначили, що є прогрес з цього питання і процес ще триває.

АЕС повинні з'явитися в штатах Андхра-Прадеш і Гуджарат. Росія також співпрацює з Індією на ниві зведення атомних станцій. Як раніше повідомляли Пронедра, РФ мала намір побудувати ще два блоки для АЕС «Куданкулам».
Угода з США вплине на позиції Росії в Індії в сфері атомної енергетики. 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?