Литва: державна компанія імпортуватиме газ з Норвегії

08 Feb, 2016 | |

Литовська державна компанія що займається імпортом газу «Lietuvos duju tiekimas» (LDT) ,буде купувати газ у норвезької компанії Statoil. До сих пір вона закуповувала газ у російського концерну «Газпром».

Компанія повідомила, що підписала договір з Statoil, згідно з яким придбає у останньої газ в обсязі більше половини річної потреби (близько 300 млн. кубометрів). Голова «Lietuvos duju tiekimas» Мантас Мікалаюнас, стверджує, що ціноутворення, пропоноване "Газпромом" стало несприятливим, тому при закупівлі зрідженого природного газу компанія працює над збереженням стабільної ціни для споживачів. "З ростом пропозиції природного газу і падінням цін на нафту, газ що потрапляє через термінали LNG в певні періоди може успішно конкурувати з газом, що поставляється по газопроводу. Оцінивши пропозиції «Газпрому» і опитавши учасників ринку газу, ми обрали можливість імпортувати більше половини річної потреби - близько 300 млн. кубометрів газу у компанії Statoil через термінал LNG. Цим договором ми диверсифікуємо свій портфель поставок і зможемо зберегти стабільні ціни на природний газ для наших клієнтів, незважаючи на цінову політику "Газпрому", яка повернулася в несприятливому для нас напрямку ", - зазначив в прес-релізі М. Мікалаюнас.

Зараз газ у Statoil купує тільки литовська компанія торгівлі газом Litgas, а незабаром клієнтом норвежців стане і найбільший імпортер газу в Литві - завод добрив Achema.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.