Путін боїться розширення НАТО, просить «юридичних гарантій»

02 Dec, 2021 | |
Putin

Президент Росії Володимир Путін заявив у середу, що він шукає гарантій того, що НАТО не розшириться поблизу кордонів його країни. Пояснюючи ситуацію що Росія створила на кордонах з Україною.

Зокрема, на церемонії в Кремлі Путін сказав, що його країна хоче «надійних і довгострокових гарантій безпеки», повідомляє Associated Press .

«У діалозі зі Сполученими Штатами та їх союзниками ми будемо наполягати на виробленні конкретних домовленостей, які б виключали будь-які подальші рухи НАТО на схід і розгортання систем озброєнь, які загрожують нам у безпосередній близькості від території Росії», – сказав Путін, зазначивши, що Москва хотіла не просто усних запевнень, а й «юридичних гарантій», повідомляє AP.

У той час як країни заходу та Україна висловлюють занепокоєння щодо нарощування російських військ уздовж кордону, російські дипломати кажуть, що вони стурбовані нарощуванням військ України у східній частині країни.

Тим часом держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що проти Москви будуть введені значні санкції, якщо Путін ініціює атаку, як це було в 2014 році перед анексією Кримського півострова.

На прес-конференції в середу після зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Латвії Блінкен попередив, що Росія "посилила планування потенційних військових дій в Україні, включаючи розміщення десятків тисяч додаткових бойових сил поблизу українського кордону".

"Ми не знаємо, чи прийняв президент Путін рішення про вторгнення", - додав він. «Ми знаємо, що він створює можливості для цього в короткі терміни, якщо він так вирішить».

Блінкен сказав, що США відреагують "рішуче" на атаку Москви, "включно з низкою високоефективних економічних заходів, від використання яких ми утримувалися в минулому".

"Ми готові покласти серйозні витрати при подальшій російській агресії в Україні", - додав він.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?