Прорив до Європи: «Слов’янська Дуга»

30 Jan, 2012 | |

Сьогодні геополітичне майбутнє регіону Східної Європи – у першу чергу таких держав, як Україна, Молдова та Білорусь – продовжує залишатися невизначеним.

Життєздатність білоруської концепції на глибоке занурення до російської орбіти викликає відверті сумніви.

Євроінтеграційні прагнення Києва поки що продовжують зазнавати очевидних невдач.

Внутрішньополітична нестабільність в Молдові, навіть не зважаючи на значні потуги Румунії, суттєво ускладнює просування цієї держави у напрямку до Європейського Союзу.

Разом з тим, усі три країни можуть відігравати важливу, якщо не сказати ключову роль як у Східноєвропейському регіоні, так і Євразії.

Чому?
Відповідь очевидна: саме через ці три країни здійснюється основні людські, товаро- та енергопотоки з Євразії в Європу і навпаки. Ці три країни займають критично важливе з військової точки зору положення. Зрештою Україна, Білорусь та Молдова є фактично двосторонніми воротами в обидва напрямки – Євразійському та Європейському.

Це давно зрозуміли у політики в Москві. Проте це поки що слабко розуміють у Києві, Мінську та Кишиневі.
Виходячи саме з таких геостратегічних міркувань аналітична група «Geostrategy» запускає проект під назвою «Прорив до Європи: Слов’янська Дуга». 

Його мета – здійснення глибинного аналізу процесів у регіоні Східної Європи, які можуть в якийсь момент звести разом національні інтереси трьох згаданих держав на одному напрямі - європейському. Це також передбачає проведення відповідної роботи серед політичної еліти усіх трьох країн.

Якщо це станеться – Європа отримає не лише повноправних членів з унікальними геополітичними складовими.

Три столиці позбудуться економічного, енергетичного та військового диктату, який заважає їх повноцінному розвитку.
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот: