Північна Корея: відбулося випробування двигуна для ракети

20 Mar, 2024 | |

Північна Корея успішно випробувала твердопаливний двигун для своєї гіперзвукової ракети нового типу середньої дальності. Таким чино продемонстровано прогрес у розробці більш потужної, маневреної ракети, призначеної для нанесення ударів по віддалених цілях США в регіоні.

Гіперзвукова ракета є однією з низки високотехнологічних систем озброєнь, які північнокорейський лідер Кім Чен Ин публічно пообіцяв представити в 2021 році, щоб впоратися з тим, що він назвав поглибленням ворожості з боку США. Експерти кажуть, що Кім хоче модернізувати арсенал озброєнь, щоб домогтися від США поступок, таких як послаблення санкцій, коли відновиться дипломатія.

Інформаційне агентство цитує Кіма, який заявив, що стратегічна цінність нової ракети середньої дальності є такою ж важливою, як і міжконтинентальні балістичні ракети, націлені на материкову частину США, і що "вороги знають про це краще". У заяві сказано, що графік завершення розробки нової системи озброєнь був "встановлений завдяки великому успіху у важливих випробуваннях".

Ракети середньої дальності, якими володіє або прагне володіти Північна Корея, - це системи озброєнь, в першу чергу націлені на атаку американської тихоокеанської території Гуам, де розташовані американські військові бази. За словами експертів, за допомогою коригування дальності ракети можуть бути використані для ураження ближчих цілей, таких як американські військові об'єкти на японському острові Окінава.

Останніми роками Північна Корея наполягає на розробці більшої кількості зброї з вбудованим твердим паливом, що ускладнює виявлення запусків порівняно з ракетами на рідкому паливі, які необхідно заправляти перед стартом і які не можуть працювати довго.

Прагнення Північної Кореї до гіперзвукової зброї також має на меті перемогти американські та південнокорейські системи протиракетної оборони, але незрозуміло, чи вдалося північнокорейським гіперзвуковим апаратам постійно підтримувати бажану швидкість, що перевищує 5 махів, під час випробувань у 2021 і 2022 роках.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.