Німеччина, Великобританія: братанці прагнуть отримати німецьке громадянство

28 Feb, 2017 | |

Через невпинне наближення "брекзиту" у Британії вирують суперечки щодо прав мігрантів із ЄС, серед яких є приблизно 300 тисяч громадян Німеччини.

Багато з них занепокоєні тим, що станеться із ними після виходу Британії із ЄС.

"Ну, так коли ти станеш німцем?" - це питання постійно виникає у розмовах із друзями-британцями тут, у Берліні. Більшість із них вже подали документи або рахують дні до дати, коли вони зможуть зробити це відповідно до місцевих законів.

Все через те, що ніхто не знає, як на них може позначитися рішення Британії вийти із ЄС.

Це молоді фрілансери, які занепокоєні тим, що у разі, якщо запровадять візовий режим, вони можуть втратити роботу. Або пенсіонери, які живуть в орендованому житлі на свою пенсію, яка тане разом із падінням курсу британського фунта.

Сьогодні 20% німців або колишні мігранти, або їх нащадки.

Велика Британія, яка обрала "брекзит", так само, як і Сполучені Штати Дональда Трампа, судячи з усього, рухаються у протилежному напрямку. Принаймні саме так це виглядає із Берліна.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
Тед Круз
сенатор США від штату Техас

"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.