НАТО сигналізує про підтримку Україні на тлі нарощування російських військ

15 Nov, 2021 | |

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запевнив Україну в підтримці альянсу на тлі того, що він назвав «незвичайною концентрацією» російських сил у цьому районі.

Виступаючи 15 листопада в Брюсселі на прес-конференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, Столтенберг заявив, що члени НАТО продовжуватимуть надавати Україні «значну політичну та практичну підтримку», включаючи військову підготовку, оскільки протистояння триває.

Українські чиновники побоюються, що нинішній військовий контекст може передвіщати повторення дій Росії, які призвели до анексії Криму Москвою у 2014 році. 

Відповідаючи на запитання про позицію Росії, Кулеба сказав, що наміри Москви досі важко зрозуміти.

«Поки що передчасно говорити, яким саме буде... російський сценарій — чи військове нарощування є основним планом, і воно буде супроводжуватися зусиллями дестабілізувати Україну зсередини, чи військове нарощування буде слугувати фоновою силою, фоновим аргументом для дестабілізаційних зусиль, що вживаються Росією всередині країни», – сказав він. «Ми повинні бути готові до всіх сценаріїв, до всіх варіантів».

Столтенберг не попередив про відверте вторгнення в Україну, закликаючи Росію бути прозорою щодо своїх планів щодо військ, зібраних біля кордону. Наявність такої кількості військ наготові дає Москві можливість швидко діяти за будь-якими сценаріями щодо фактичної «військової агресії», залишаючи Україні та НАТО мало часу на попередження, сказав він.

"Ми повинні бути чіткими, ми повинні бути реалістичними щодо викликів, з якими ми стикаємося", - додав Столтенберг. «І те, що ми бачимо, є значним, великим нарощуванням російських військових. Ми бачимо незвичайну концентрацію військ. І ми знаємо, що Росія раніше була готова використовувати такі типи військових можливостей для проведення агресивних дій проти України».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.