Чехія: обговорюється висилка кількох російських дипломатів

23 Mar, 2018 | |

Прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш не виключає, що республіка слідом за Великобританією вишле кілька російських дипломатів. Про це голова уряду заявив журналістам в п'ятницю, 23 березня, за підсумками обговорення за робочою вечерею учасниками першої робочої сесії саміту Євросоюзу справи про отруєння в Солсбері нервово-паралітичною речовиною екс-співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки.

"Так, цілком можливо, що ми підемо цим шляхом. Йтиметься, швидше за все, про одиниці", - сказав Бабіш.

У понеділок, 26 березня, прем'єр, за його словами, планує обговорити ситуацію з міністром закордонних справ Чехії Мартіном Стропніцкім і іншими членами свого уряду. За словами Андрія Бабіша, можливість висилки російських дипломатів в якості вираження солідарності з Великобританією розглядають і інші держави - члени Євросоюзу.

Ряд країн Євросоюзу хочуть наслідувати приклад Великобританії і розглядають можливість відкликання своїх дипломатів з Росії або висилки російських дипломатичних працівників. Частина країн - членів ЄС вже готові піти на такі заходи", серед них - Польща, Франція і три балтійські країни.

Напередодні за результатами вечірніх дискусій лідери країн співтовариства прийняли рішення відкликати з Москви для консультацій посла ЄС в Росії Маркуса Едерера.

До цього прем'єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей надала президенту Франції Емманюелю Макрона і канцлеру Німеччини Ангелі Меркель оновлену інформацію про хімічну атаку в Солсбері, відповідальність за яку всі три політика покладають на Росію. Мей заявила про те, що британським фахівцям з наукового центру королівського Міноборони в Портон-Дауні вдалося ідентифікувати хімічну речовину яка використовувалось, як частинау групи нервово-паралітичних речовин "Новачок".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.